Calgary si pripomenulo samostatnosť Slovenska

 

01a Flag17Na Nový rok pripadlo 25. výročie vzniku samostatnej Slovenskej republiky. Aj keď večer na Silvestra bola taká treskúca zima, -31 stupňov C, že mesto Calgary muselo zrušiť všetky vonkajšie oslavy príchodu Nového roka, ráno sa už výrazne oteplilo a Slováci v Calgary mohli aj po 25. krát vztýčiť slovenskú zástavu pred radnicou mesta. Mestská rada nám aj tento rok vyšla v ústrety a vydala potrebné povolenie a tak ochranná služba pri východe slnka odomkla čestný stožiar a pomohla zástavu vyvesiť aby tam mohla viať po celý novoročný deň.

Aj keď sa po silvestrovských oslavách nechce veľa ľuďom tak skoro vstávať aby stihli ceremóniu pri východe slnka, vždy sa nájde dosť nadšencov aby táto novoročná tradícia v Calgary stále pokračovala.

Z Calgary Vám aj Slovensku prajeme prekrásny Nový Rok!

Text a fotografie: Palo Čarnogurský

纸飞机下载纸飞机官网 纸飞机官网下载纸飞机下载safew官网 safew下载safew官网下载safew官网safew下载safew下载safew下载quickq官网quickq官网quickq下载纸飞机官网纸飞机下载